• %100 Mobile Uyumluluk!

  %100 Mobile Uyumluluk!

  e-jett 8 ile web siteniz tüm cihazlara uyumlu... Hemen e-jett v8'e terfi edin! 1 ay denemesi bedava!

 • Arama motorlarında başarı bir şans mıdır?

  Arama motorlarında başarı bir şans mıdır?

  google'da reklam vermeden 1.,2.,3. sırada bulunan müşterilerimizin rakiplerinden özür dileriz! :)

 • e-jett-8 Kişisel web sitesi 79 USD\x27den başlayan fiyatlarla!

  e-jett-8 Kişisel web sitesi 79 USD'den başlayan fiyatlarla!

  Üstelik sınırsız web alanı ve 1 GB'lık size özel e-posta adresiniz ile...

 • e-jett DYNA ile hedefinizi 12\x27den vurmaya hazır olun!

  e-jett DYNA ile hedefinizi 12'den vurmaya hazır olun!

  e-jett dyna 8 ile farkedileceksiniz...

share on facebook  tweet  share on google  print  

web sitelerinde - e-ticaret te kişisel güvenlik

e-jett » RETURN Group® » Makalelerimiz » web sitelerinde - e-ticaret te kişisel güvenlik
Gizlilik, güvenlik kavramlarının, web sitesi üzerinden elektronik ticaret yapan, ya da üyelik sistemi ile portal işletmecisi olan site sahipleri için önemi kaçınılmazdır. Piyasadaki hazır web paketleri yerine kurumsal çözüm ortağı arayaşında olanlar, site ziyaretçilerinin bu endişelerini ortadan kaldıracak teminatın da ortaya konmasına dikkat etmelidirler.
web sitelerinde - e-ticaret te kişisel güvenlik
Gizlilik, güvenlik kavramlarının, web sitesi üzerinden elektronik ticaret yapan, ya da üyelik sistemi ile portal işletmecisi olan site sahipleri için önemi kaçınılmazdır. Piyasadaki hazır web paketleri yerine kurumsal çözüm ortağı arayaşında olanlar, site ziyaretçilerinin bu endişelerini ortadan kaldıracak teminatın da ortaya konmasına dikkat etmelidirler.
Bir web sitesine ilk kez girdiğinizde kişisel bilgilerinizin gizliliğini ya da sitenin güvenilirliğini siz nasıl sorguluyorsanız, sitenizi ziyaret edenler de aynı şekilde bu güveni sorgularlar. Biz de konusunda uzman bir firma olarak, bu makalemizde “bir siteden kredi kartıyla alışveriş yaparken, bir siteye üye olurken ya da ankete oy verirken” bilgilerinizin gizliliğinin nasıl sağlandığı hakkındaki bilgilerimizi sizle paylaşmak istedik.

Özellikle kamuoyunun nabzını tutmak üzere sık sık anketler düzenleyen haber siteleri, site üyeliği gibi kişisel bilgi girişi talep eden siteler, kullanıcılarının bilgilerinin gizliliğini ve güvenliğini mutlak surette sağlamak durumundadır. Eğer siz de elektronik ticaret hizmeti veren veya üyelik sistemi olan bir portalin sahibi olarak yazımızı okuyorsanız, web servis sağlayıcı firmanızın web sitenize yapılacak tüm bilgi girişlerin ve işlemlerin gizliliğini garanti ediyor olmasını sorgulamalısınız.

Biz bu güvenliği nasıl garantiliyoruza gelince; beş senelik bir AR-GE çalışması sonucu ortaya çıkarılan, ilerleyen teknolojiye paralel olarak TÜBİTAK Teknoloji Geliştirme Bölgesinde sürekli geliştirilen “e-jett web yönetim” yazılımımız bunun tam güvencesidir. Nasıl mı?

Güvenlik
RETURN® Group, web adreslerinde vermiş olduğu bedelli ve bedelsiz hizmetler, üyelik bilgileriniz ve gerçekleştireceğiniz diğer işlemleri için güvenlik ve gizlilik politikası uygulamaktadır.

Veri girişi ve aktarımı yapılan platformlarda, bu bilgilerin dışarıdan izlenebilmesi söz konusudur. Ancak güvenlik ihtiyacı bulunan sitelerde SSL adı verilen güvenlik sistemi sayesinde girdiğiniz bilgiler kullandığınız web browserda kompleks bir kodlama algoritması kullanılarak şifrelenir ve transfer edilir. Bu şifrelenmiş bilgi ise ancak sizin bağlı olduğunuz web sunucusunda çözülerek, gerçek veriye dönüşmektedir.

RETURN Group web adreslerinde gerçekleştireceğiniz tüm veri transferleri üye girişinden itibaren şifrelenerek korunmaktadır. Bu şifreleme işlemi uluslar arası güvenlik standardı olan SSL (Secure Sockets Layer) ile gerçekleştirilmektedir. Bahis konusu web adreslerinin tüm para transferleri ve kendi web siteleri için gerçekleştirdikleri veri transferleri SSL ile gerçekleştirilmektedir. Ayrıca kredi kartlarınıza ait bilgiler üye bilgilerimizin bulunduğu veritabanlarında kayıtlı tutulmamaktadır. Bu yüzden kişisel ve kredi kartı bilgileriniz 3. şahıslar tarafından görülemez.

Anket ve diğer oy verilebilir platformlarda kişi ankete yada belirlenmiş diğer platformlardaki oy niteliği taşıyan bilgi formlarına sadece 1 defaya mahsus oy verebilir. Sistem kişinin IP numarasını kendi hafızasında tutar ve o kişinin aynı ankete tekrar oy vermemesi için anketi pasif hale getirir. Bu işlem hem anketin doğruluğu için hem de haksız oy kullanma gibi gayri resmi işlemleri bloke hale getirmiş olmaktadır.

Güvenlik konusunda bir otorite olan Thawte firmasının Türkiye temsilcisi olarak, site kullanıcılarının tüm işlemlerinin güvenliği ve gizliliği tarafımızca garanti edilmektedir. Thawte tam belgeli SSL Web Sunucu Sertifikası 128 bitlik kod şifrelemesi ile güçlü bir kimlik sorgulama belgelendirme işlemi yaparak son derece güvenilir bir gizlilik sağlamaktadır.

Burcu TUĞAÇ

RETURN Bilişim Genel Koordinatör

 

Elektronik ve Hab. Yüksek Mühendisi


23.5.2007

HakkımızdaRETURN Group®, web sitenizi rakiplerinizin önüne çıkarmak için kesintisiz AR-GE faaliyetlerine devam eden, ürettiği internet yazılımları ile müşterilerine katma değer sağlayan bir şirketler topluluğudur. En bilindik ürünü e-jett Türkiye, ABD ve Fransa'da satılmakta, e-jett Türkiye'nin ender bilişim ihracatları arasındaki yerini güçlendirmektedir.
Başarılarımız Ürettiği eşsiz teknolojiler sayesinde müşterilerine her zaman rakiplerinden 1 adım önde olmalarını temin eden RETURN Group® 1996-2008 yılları arasında "Türkiye'de ilk" sloganıyla duyurduğu teknolojilerini 2008 yılından itibaren "dünyada ilk ve tek" olarak geliştirmiştir. RETURN Group® yazılımları Türkiye dışında ABD ve Fransa'da yaygın olarak ihraç edilmekte, e-jett ürünleri ise bu ülkeler dışında İngiltere, Çin ve Kanada'ya ihraç edilmektedir.

RETURN Group® 2003-2008 yılları arasında Tübitak Tenoparkında yer almıştır. e-jett ise TTGV tarafından desteklenmiş, TİDEB tarafından teşviğe layık görülmüş bir projedir. Şu anda patenti RETURN Group®'a ait 7 özel teknoloji dünyada sadece RETURN Group® müşterileri tarafından kullanılmaktadır.
MakalelerimizRETURN Group® yöneticilerinin sektördeki 10 yılı aşkın bilgi ve tecrübelerini sizlerle paylaştığı "Makaleler" alanı, web sitenizden daha fazla verim ve kazanç üretebilmeniz için öneriler barındırmaktadır.
ReferanslarımızŞu anda bağlı olduğunuz e-jett-1 ana makinasındaki referanslarımıza veya tüm RETURN Group® referanslarına bu menü vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Eğer herhangi bir hazır web sitesi veya e-ticaret yazılımızı lisanslı kullanıyorsanız ve RETURN Group® sayfasında linkiniz yer almıyor ise, destek ekibimize konuyu ileterek, sitenizin referanslar sayfamıza eklenmesini hızlandırabilirsiniz.
e-jett Referanslarımız (1000+), Tüm RETURN Group® Referanslarımız (TR-ABD) (FR Eksik) (2000+)
Bize ulaşınRETURN Group® müşteri hizmetleriyle temasa geçerek, online olarak teklif alabilir, e-jett kullanımı veya web sitenizle ilgili bilgi almak istediğiniz her konuda bize ulaşabilirsiniz.
www.return.com.trRETURN Group® hakkında daha ayrıntılı Türkçe bilgiyi, RETURN Group® Türkiye - RETURN Bilişim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kurumsal web sitesi www.return.com.tr adresinden temin edebilirsiniz.
 • Mobil uyumluluğa geçiş hakkında pratik bilgiler
 • RSS Haberler sayfa tipinde tesbit edilen mobil uyumluluk problemleri giderildi
 • RETURN Group Mail Sunucuları Kullanım Politikasında Değişiklik Bilgisi
 • e-jett e-ticaret ve Plus paketin Üye Sözleşmeleri ve Yasal Evraklar modülü güncellendi
 • DYNA bannerlar ile ziyaretçilerinizin dikkatini çekin! Dyna Banner yerleşim düzeni sisteme eklendi.
 • e-bülten gönderimi için STMP ayarlarınızı güncellediniz mi?
 • Ücretsiz mobil upgrade promosyonumuz sona ermiştir.
 • "Paylaş" ve "Yazdır" özellikleri "Sayfa Başlığı" alanına taşındı.
 • e-jett 8.1 servis paketi sisteme yüklenmiştir.
 • Mobil uyumluluk testleri 6 farklı mobil cihaz simülasyonu olarak sisteme eklendi.
 • e-jett'te yeni bir hazır sayfa tipi: Anketlerim (e-jett dyna yenilikleri-10)
 • e-jett ile mobil uyumluluğa pratik geçiş klavuzu posta adreslerinize gönderilmiştir.
 • CSS3 stiller / internet sitenizin arkaplan özellikleri - 2 (e-jett dyna yenilikleri-9)
 • internet sitenizin arkaplan özellikleri - 1 (e-jett dyna yenilikleri-8)
 • Bar Objelerim stilleriniz tümüyle yenilendi (e-jett dyna yenilikleri-7)
 • Sosyal Ağlarınıza site tasarımınız üzerinde linkler verin (e-jett dyna yenilikleri-6)
 • e-bülten ve e-ticaret menüleri birleştirildi. (e-jett dyna yenilikleri-5)
 • e-jett email kapasiteleriniz 2X arttırıldı! (e-jett dyna yenilikleri-4)
 • e-jett hazır web sitesi kontrol paneli menü yapısı (e-jett dyna yenilikleri-3)
 • Kullanımınıza sunulan yeni web tasarım buttonları (menüleri) (e-jett dyna yenilikleri-2)