• %100 Mobile Uyumluluk!

  %100 Mobile Uyumluluk!

  e-jett 8 ile web siteniz tüm cihazlara uyumlu... Hemen e-jett v8'e terfi edin! 1 ay denemesi bedava!

 • Arama motorlarında başarı bir şans mıdır?

  Arama motorlarında başarı bir şans mıdır?

  google'da reklam vermeden 1.,2.,3. sırada bulunan müşterilerimizin rakiplerinden özür dileriz! :)

 • e-jett-8 Kişisel web sitesi 79 USD\x27den başlayan fiyatlarla!

  e-jett-8 Kişisel web sitesi 79 USD'den başlayan fiyatlarla!

  Üstelik sınırsız web alanı ve 1 GB'lık size özel e-posta adresiniz ile...

 • e-jett DYNA ile hedefinizi 12\x27den vurmaya hazır olun!

  e-jett DYNA ile hedefinizi 12'den vurmaya hazır olun!

  e-jett dyna 8 ile farkedileceksiniz...

share on facebook  tweet  share on google  print  

e-ticaret gereği sanal pos yazılımı

e-jett » RETURN Group® » Makalelerimiz » e-ticaret gereği sanal pos yazılımı
Elektronik ticaret siteleri ilginizi çekiyor ve siz de internette online alışveriş hizmeti sunan sepete at modulü ile çalışacak bir e-ticaret sitesinin sahibi olmayı düşünüyorsunuz diyelim; işte e-ticaret vazgeçilmezi sanal pos hizmetleri ile tanışma vakti.
e-ticaret gereği sanal pos yazılımı
Elektronik ticaret siteleri ilginizi çekiyor ve siz de internette online alışveriş hizmeti sunan sepete at modulü ile çalışacak bir e-ticaret sitesinin sahibi olmayı düşünüyorsunuz diyelim; işte e-ticaret vazgeçilmezi sanal pos hizmetleri ile tanışma vakti.

Elektronik ticaret sitesi yaptırırken çoğu kişinin siteden öncelikli beklentisi, ürünlerinin harika bir tasarımla sergilenmesi ve aratıldığında üst sıralarda çıkmasıdır. Ancak tasarım, görsellik ve bulunabilirlik kadar, e-ticarette göz ardı edilmemesi gereken bir konu daha vardır.

Bilirsiniz ürünü satın alma aşamasında ödeme ekranı açılır ve kredi kartı numarası girilerek müşteri ödemesini yapar. Burda iki önemli konu devreye girer. Biri güvenlik SSL sertifikası, diğeri de sanal pos yazılımı. Paylaşımlı SSL sertifikası kullanmanın sakıncasını bir başka makalemde detaylı olarak ele alacağım. Ama bu makalede, size, elektronik ticaret sitesi yaptırırken, sitenizin yazılımının servis sağlayıcısı firmanız tarafından upgrade edilmesinin, teknolojik gelişmelerin sizin değil yine web servis sağlayıcı firmanız tarafından takip edilmesinin, sizin için ne büyük bir kolaylık ve ayrıcalık olduğunu ifade etmeye çalışacağım.

O yüzden herhangi bir hazır kurulum e-ticaret site yaptırmak yerine, belki senelik bir ödeme olabilir, ama ardında size sürekli güncellenen yazılım desteğini sunan bir firma bazlı çalışmanın önemine değinmek istiyorum.

Çünkü e-ticaretten bahsediyorsak, ödemelerin yapıldığı sanal pos yazılımına ihtiyaç duyarsınız ve sanal  pos hizmetini aldığınız bankalar, genellikle yazılımlarını güncellerler. 

Bankaların yazılımlarını güncellemelerinin iki nedeni vardır.
1) yeni güvenlik katmanları oluşturmak
2) Sosyolojik olaylar sebebiyle alışveriş alışkanlıklarının değişmesi

Bu durumda bankaların mevcut yazılımlarını takip etmek zorunluluğu ortaya çıkıyor. Çünkü her ne kadar yeni yapıya geçerken bankalar eski yazılımları destekleseler de, en son teknolojiyi kullanmak hem güvenlik hem performans açısından her zaman daha iyidir.

Örneğin XML’den önce kullanılan Dll sistem dosyalarıyla, tahsilat işlemi, open source olmayan, sunucuya install etmek suretiyle yürütülmektedir. Bu sebeple yazılım geliştiren kişinin yaptığı hataları kontrol etme, yönetme, takip etme şansınız da yoktur. Bu durumda bankanın verdiği yazılımı kullanmak zorundasınızdır.

XML sistemlerde ise soket bağlantısı yapılarak diyalog dinlenemez. Yazılımı geliştiren firma, diyalogun her adımını izleyebilir ve müdahale edebilir. Kendi geliştirdiği güvenlik katmanlarına ekleyebilir böylelikle güvenliğinizi arttırabilir.

Güvenlik sebebinin yanı sıra, tüketici alışkanlıkları ve gelen taleplere göre de bankalar yazılımlarını geliştirirler. Örneğin artık hızla kredi kartı sistemine geçiş başlamış ve bundan bir kaç yıl sonra da taksitlendirmeye geçilmiştir. Sizin sisteminizin aynı şekilde son teknolojiyi yakalaması ürünlerinizin satışında sitenizin tercih edilmesinde çok önemli bir pay alacaktır.

İşte bu sebeplerden, bankanın yazdığı revizyonları sistemine en hızlı şekilde entegre eden, ülkenin tüketim alışkanlıklarını, değişimi takip eden, pazarpayını arttırıcı ve buna göre yazılımını revize eden bir firma ile çalışmanın rahatlığını ve huzurunu yaşamak ve  uzun soluklu bir çözüm ortaklığı için önerimiz ; e-jett e-ticaret!

Burcu TUĞAÇ
RETURN Bilişim Genel Koordinatör
Elektronik ve Hab. Yüksek Mühendisi

3.9.2007

HakkımızdaRETURN Group®, web sitenizi rakiplerinizin önüne çıkarmak için kesintisiz AR-GE faaliyetlerine devam eden, ürettiği internet yazılımları ile müşterilerine katma değer sağlayan bir şirketler topluluğudur. En bilindik ürünü e-jett Türkiye, ABD ve Fransa'da satılmakta, e-jett Türkiye'nin ender bilişim ihracatları arasındaki yerini güçlendirmektedir.
Başarılarımız Ürettiği eşsiz teknolojiler sayesinde müşterilerine her zaman rakiplerinden 1 adım önde olmalarını temin eden RETURN Group® 1996-2008 yılları arasında "Türkiye'de ilk" sloganıyla duyurduğu teknolojilerini 2008 yılından itibaren "dünyada ilk ve tek" olarak geliştirmiştir. RETURN Group® yazılımları Türkiye dışında ABD ve Fransa'da yaygın olarak ihraç edilmekte, e-jett ürünleri ise bu ülkeler dışında İngiltere, Çin ve Kanada'ya ihraç edilmektedir.

RETURN Group® 2003-2008 yılları arasında Tübitak Tenoparkında yer almıştır. e-jett ise TTGV tarafından desteklenmiş, TİDEB tarafından teşviğe layık görülmüş bir projedir. Şu anda patenti RETURN Group®'a ait 7 özel teknoloji dünyada sadece RETURN Group® müşterileri tarafından kullanılmaktadır.
MakalelerimizRETURN Group® yöneticilerinin sektördeki 10 yılı aşkın bilgi ve tecrübelerini sizlerle paylaştığı "Makaleler" alanı, web sitenizden daha fazla verim ve kazanç üretebilmeniz için öneriler barındırmaktadır.
ReferanslarımızŞu anda bağlı olduğunuz e-jett-1 ana makinasındaki referanslarımıza veya tüm RETURN Group® referanslarına bu menü vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Eğer herhangi bir hazır web sitesi veya e-ticaret yazılımızı lisanslı kullanıyorsanız ve RETURN Group® sayfasında linkiniz yer almıyor ise, destek ekibimize konuyu ileterek, sitenizin referanslar sayfamıza eklenmesini hızlandırabilirsiniz.
e-jett Referanslarımız (1000+), Tüm RETURN Group® Referanslarımız (TR-ABD) (FR Eksik) (2000+)
Bize ulaşınRETURN Group® müşteri hizmetleriyle temasa geçerek, online olarak teklif alabilir, e-jett kullanımı veya web sitenizle ilgili bilgi almak istediğiniz her konuda bize ulaşabilirsiniz.
www.return.com.trRETURN Group® hakkında daha ayrıntılı Türkçe bilgiyi, RETURN Group® Türkiye - RETURN Bilişim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kurumsal web sitesi www.return.com.tr adresinden temin edebilirsiniz.
 • Mobil uyumluluğa geçiş hakkında pratik bilgiler
 • RSS Haberler sayfa tipinde tesbit edilen mobil uyumluluk problemleri giderildi
 • RETURN Group Mail Sunucuları Kullanım Politikasında Değişiklik Bilgisi
 • e-jett e-ticaret ve Plus paketin Üye Sözleşmeleri ve Yasal Evraklar modülü güncellendi
 • DYNA bannerlar ile ziyaretçilerinizin dikkatini çekin! Dyna Banner yerleşim düzeni sisteme eklendi.
 • e-bülten gönderimi için STMP ayarlarınızı güncellediniz mi?
 • Ücretsiz mobil upgrade promosyonumuz sona ermiştir.
 • "Paylaş" ve "Yazdır" özellikleri "Sayfa Başlığı" alanına taşındı.
 • e-jett 8.1 servis paketi sisteme yüklenmiştir.
 • Mobil uyumluluk testleri 6 farklı mobil cihaz simülasyonu olarak sisteme eklendi.
 • e-jett'te yeni bir hazır sayfa tipi: Anketlerim (e-jett dyna yenilikleri-10)
 • e-jett ile mobil uyumluluğa pratik geçiş klavuzu posta adreslerinize gönderilmiştir.
 • CSS3 stiller / internet sitenizin arkaplan özellikleri - 2 (e-jett dyna yenilikleri-9)
 • internet sitenizin arkaplan özellikleri - 1 (e-jett dyna yenilikleri-8)
 • Bar Objelerim stilleriniz tümüyle yenilendi (e-jett dyna yenilikleri-7)
 • Sosyal Ağlarınıza site tasarımınız üzerinde linkler verin (e-jett dyna yenilikleri-6)
 • e-bülten ve e-ticaret menüleri birleştirildi. (e-jett dyna yenilikleri-5)
 • e-jett email kapasiteleriniz 2X arttırıldı! (e-jett dyna yenilikleri-4)
 • e-jett hazır web sitesi kontrol paneli menü yapısı (e-jett dyna yenilikleri-3)
 • Kullanımınıza sunulan yeni web tasarım buttonları (menüleri) (e-jett dyna yenilikleri-2)