• %100 Mobile Uyumluluk!

  %100 Mobile Uyumluluk!

  e-jett 8 ile web siteniz tüm cihazlara uyumlu... Hemen e-jett v8'e terfi edin! 1 ay denemesi bedava!

 • Arama motorlarında başarı bir şans mıdır?

  Arama motorlarında başarı bir şans mıdır?

  google'da reklam vermeden 1.,2.,3. sırada bulunan müşterilerimizin rakiplerinden özür dileriz! :)

 • e-jett-8 Kişisel web sitesi 79 USD\x27den başlayan fiyatlarla!

  e-jett-8 Kişisel web sitesi 79 USD'den başlayan fiyatlarla!

  Üstelik sınırsız web alanı ve 1 GB'lık size özel e-posta adresiniz ile...

 • e-jett DYNA ile hedefinizi 12\x27den vurmaya hazır olun!

  e-jett DYNA ile hedefinizi 12'den vurmaya hazır olun!

  e-jett dyna 8 ile farkedileceksiniz...

share on facebook  tweet  share on google  print  

Hazır eticaret sitesi satın alırken 3 altın soru

e-jett » RETURN Group® » Makalelerimiz » Hazır eticaret sitesi satın alırken 3 altın soru
e-ticaret sitesi yapmaya karar verdiniz. Peki hangi sorunlarla karşılaşacağınızı ve bunları gerçek bir çözüm ortağı ile nasıl kolaylıkla geçebileceğinizi, bu çözüm ortağı olmaksızın ise size sürekli masraf doğuracağını biliyor musunuz? İşte bir e-ticaret sitesi yaptırmadan önce mutlaka yanıtlamanız gereken 3 altın soru mevcuttur. Bu sorular sitenizin kaderinin başarıya kavuşabilmesini sağayacak en önemli sorulardır.
Hazır eticaret sitesi satın alırken 3 altın soru
e-ticaret sitesi yapmaya karar verdiniz. Peki hangi sorunlarla karşılaşacağınızı ve bunları gerçek bir çözüm ortağı ile nasıl kolaylıkla geçebileceğinizi, bu çözüm ortağı olmaksızın ise size sürekli masraf doğuracağını biliyor musunuz? İşte bir e-ticaret sitesi yaptırmadan önce mutlaka yanıtlamanız gereken 3 altın soru mevcuttur. Bu sorular sitenizin kaderinin başarıya kavuşabilmesini sağayacak en önemli sorulardır.

1. Kim satın alacak?
2. Ne satın alacak?
3. Sitemi nasıl bulacak?

e-ticaret sitesinde birinci öncelik ve olmazsa olmaz şart müşteridir. Bu yüzden 1. soru şu olmalıdır.

Soru 1. Kimler sitemden alışveriş yapacak?

Siteden alışveriş yapacak müşteri profilinin tesbiti son derece önemlidir. Müşteri profilinize bağlı olarak tasarım ve satın alım yöntemleri geliştirmelisiniz.

Soru 2. Ne satın alacak?

Bu müşterilerin sitenizden ne alacağı da son derece önemlidir. Sitenizde herkesin sattığı ürünler yerine özgün ürünlerin de mutlaka yer almasını sağlamalı ve promosyonlarla özellikle satış yapmak istediğiniz ürünlere müşterilerinizi yönlendirmelisiniz.

Soru 3. Geldik hayati soruya... Bu müşteriler siteme nasıl gelecek?

e-ticaret sitelerinin %75'i sadece bu soru sorulmadığı ve yeteri kadar araştırma yapılmadığı için kurulduğundan itibaren ilk 3 yıl içerisinde kapanmaktadır. Çünkü planda olmayan yeni bir gider oluşmuştur, internetteki 100.000.000 dan fazla kayıtlı alan adı arasındaki rekabette sitenizi nasıl ön plana çıkaracaksınız?

Bugün sadece ülkemizde dahi 50, tüm dünyada 1.000 lerce farklı e-ticaret çözümü mevcuttur. Her birisinin sitesinde Türkçe veya İngilizce olarak arama motoru dostu, SEO (Search Engine Optimisation-Arama Motoru Optimizasyonu) pakete dahildir, SEO pakete dahil değildir, haricen satın alınmalıdır gibi ifadeler muhakkak yer alır.

Atalarımızın çok güzel bir sözü vardır, "merhalesi iştir kişinin lafa bakılmaz" demişler. Bugün google dünyanın en büyük arama motorudur ve hergün internette yapılan aramaların %80 i google da gerçekleştirilmektedir. Bir örnekle devam edelim;

Bizim yaptığımız işin adı "hazır e-ticaret" tir. Google da;

1. hazır e-ticaret
2. hazır e-ticaret sitesi
3. hazır e-ticaret siteleri

aramalarının hepsinde 2005 yılından beri 1. sırada e-jett yer almaktadır. e-jett rakipleri e-jett in önünde yer alabilmek için reklam vererek sarı sponsor alanda bulunmak için birbirleriyle yarışmakta ve her biri sloganlarında farklı kelimelerle arama motoru dostu olduklarını iddia etmektedir.

Satın alacağınız e-ticaret paketinin broşuründeki arama motoru dostu ifadesi her zaman gerçeği yansıtmayabilir!

Şimdi kendinize şu soruyu sormalısınız, kendisini reklamsız bulduramayan bir e-ticaret paketi ile senelik ne kadar bir reklam bütçesi ile web sitenize müşteri çekebilirsiniz? e-jett ile reklam vermeseniz dahi müşterilerin sitenize gelmesinde ne kadar büyük kazançlar elde edebilirsiniz?

Yani bir diğer ifadeyle kendinize şu soruyu sorun:

Ben sadece sarı reklam alanına para ödediğim zaman mı sitem bulunsun istiyorum? Yoksa her zaman mı?

Bu soruyu kendinize gerçekten sorduğunuz zaman e-ticaretin düşündüğünüz kadar karmaşık olmadığını, doğru çözüm ortaklarıyla akıllı işbirliktelikleri yaparak kısa sürede başarıya ulaştığınızı farkedeceksiniz.

Türkiye'nin kalkınması ancak doğru e-iş modeline devletin ve şirketlerin geçişiyle mümkün olacaktır.

Türkiye'nin artık uyanması gerekir, tüm dünya iş dünyasınını ve reel hayatını bütünüyle internete taşımıştır, ABD'de ehliyet dahi internetten alınmaktadır. Küresel rekabette yer almak istiyorsak mutlaka ama mutlaka e-iş ve e-ticaret düzenimizi bir daha oluşturmalı ve doğru yatırımlar ile hepimiz ülkemizin kalkınmasında aktif rol oynamalıyız. Bu ülke hepimizin ve başka Türkiye yok.

Murat Engin
RETURN Bilişim Sanayi ve Ticaret A.Ş.

 

8.5.2010

HakkımızdaRETURN Group®, web sitenizi rakiplerinizin önüne çıkarmak için kesintisiz AR-GE faaliyetlerine devam eden, ürettiği internet yazılımları ile müşterilerine katma değer sağlayan bir şirketler topluluğudur. En bilindik ürünü e-jett Türkiye, ABD ve Fransa'da satılmakta, e-jett Türkiye'nin ender bilişim ihracatları arasındaki yerini güçlendirmektedir.
Başarılarımız Ürettiği eşsiz teknolojiler sayesinde müşterilerine her zaman rakiplerinden 1 adım önde olmalarını temin eden RETURN Group® 1996-2008 yılları arasında "Türkiye'de ilk" sloganıyla duyurduğu teknolojilerini 2008 yılından itibaren "dünyada ilk ve tek" olarak geliştirmiştir. RETURN Group® yazılımları Türkiye dışında ABD ve Fransa'da yaygın olarak ihraç edilmekte, e-jett ürünleri ise bu ülkeler dışında İngiltere, Çin ve Kanada'ya ihraç edilmektedir.

RETURN Group® 2003-2008 yılları arasında Tübitak Tenoparkında yer almıştır. e-jett ise TTGV tarafından desteklenmiş, TİDEB tarafından teşviğe layık görülmüş bir projedir. Şu anda patenti RETURN Group®'a ait 7 özel teknoloji dünyada sadece RETURN Group® müşterileri tarafından kullanılmaktadır.
MakalelerimizRETURN Group® yöneticilerinin sektördeki 10 yılı aşkın bilgi ve tecrübelerini sizlerle paylaştığı "Makaleler" alanı, web sitenizden daha fazla verim ve kazanç üretebilmeniz için öneriler barındırmaktadır.
ReferanslarımızŞu anda bağlı olduğunuz e-jett-1 ana makinasındaki referanslarımıza veya tüm RETURN Group® referanslarına bu menü vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Eğer herhangi bir hazır web sitesi veya e-ticaret yazılımızı lisanslı kullanıyorsanız ve RETURN Group® sayfasında linkiniz yer almıyor ise, destek ekibimize konuyu ileterek, sitenizin referanslar sayfamıza eklenmesini hızlandırabilirsiniz.
e-jett Referanslarımız (1000+), Tüm RETURN Group® Referanslarımız (TR-ABD) (FR Eksik) (2000+)
Bize ulaşınRETURN Group® müşteri hizmetleriyle temasa geçerek, online olarak teklif alabilir, e-jett kullanımı veya web sitenizle ilgili bilgi almak istediğiniz her konuda bize ulaşabilirsiniz.
www.return.com.trRETURN Group® hakkında daha ayrıntılı Türkçe bilgiyi, RETURN Group® Türkiye - RETURN Bilişim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kurumsal web sitesi www.return.com.tr adresinden temin edebilirsiniz.
 • Mobil uyumluluğa geçiş hakkında pratik bilgiler
 • RSS Haberler sayfa tipinde tesbit edilen mobil uyumluluk problemleri giderildi
 • RETURN Group Mail Sunucuları Kullanım Politikasında Değişiklik Bilgisi
 • e-jett e-ticaret ve Plus paketin Üye Sözleşmeleri ve Yasal Evraklar modülü güncellendi
 • DYNA bannerlar ile ziyaretçilerinizin dikkatini çekin! Dyna Banner yerleşim düzeni sisteme eklendi.
 • e-bülten gönderimi için STMP ayarlarınızı güncellediniz mi?
 • Ücretsiz mobil upgrade promosyonumuz sona ermiştir.
 • "Paylaş" ve "Yazdır" özellikleri "Sayfa Başlığı" alanına taşındı.
 • e-jett 8.1 servis paketi sisteme yüklenmiştir.
 • Mobil uyumluluk testleri 6 farklı mobil cihaz simülasyonu olarak sisteme eklendi.
 • e-jett'te yeni bir hazır sayfa tipi: Anketlerim (e-jett dyna yenilikleri-10)
 • e-jett ile mobil uyumluluğa pratik geçiş klavuzu posta adreslerinize gönderilmiştir.
 • CSS3 stiller / internet sitenizin arkaplan özellikleri - 2 (e-jett dyna yenilikleri-9)
 • internet sitenizin arkaplan özellikleri - 1 (e-jett dyna yenilikleri-8)
 • Bar Objelerim stilleriniz tümüyle yenilendi (e-jett dyna yenilikleri-7)
 • Sosyal Ağlarınıza site tasarımınız üzerinde linkler verin (e-jett dyna yenilikleri-6)
 • e-bülten ve e-ticaret menüleri birleştirildi. (e-jett dyna yenilikleri-5)
 • e-jett email kapasiteleriniz 2X arttırıldı! (e-jett dyna yenilikleri-4)
 • e-jett hazır web sitesi kontrol paneli menü yapısı (e-jett dyna yenilikleri-3)
 • Kullanımınıza sunulan yeni web tasarım buttonları (menüleri) (e-jett dyna yenilikleri-2)