• %100 Mobile Uyumluluk!

  %100 Mobile Uyumluluk!

  e-jett 8 ile web siteniz tüm cihazlara uyumlu... Hemen e-jett v8'e terfi edin! 1 ay denemesi bedava!

 • Arama motorlarında başarı bir şans mıdır?

  Arama motorlarında başarı bir şans mıdır?

  google'da reklam vermeden 1.,2.,3. sırada bulunan müşterilerimizin rakiplerinden özür dileriz! :)

 • e-jett-8 Kişisel web sitesi 79 USD\x27den başlayan fiyatlarla!

  e-jett-8 Kişisel web sitesi 79 USD'den başlayan fiyatlarla!

  Üstelik sınırsız web alanı ve 1 GB'lık size özel e-posta adresiniz ile...

 • e-jett DYNA ile hedefinizi 12\x27den vurmaya hazır olun!

  e-jett DYNA ile hedefinizi 12'den vurmaya hazır olun!

  e-jett dyna 8 ile farkedileceksiniz...

share on facebook  tweet  share on google  print  

RETURN Group Türkiye yatırımı 1 milyon TLyi geçti

e-jett » RETURN Group® » Makalelerimiz » RETURN Group Türkiye yatırımı 1 milyon TLyi geçti
2009 yılı RETURN Group açısından olağanüstü başarılar ve bir dünya markası haline dönüşme heyecanıyla dolu dolu yaşanmıştır. Henüz 2008 yılında kurduğumuz ABD'nin Virjinya eyaletindeki RETURN Technology LLC, e-jett tercümelerinin ve ABD pazarına uyarlanmasının tamamlanmasının ardından, ilk yılında ABD otomotiv sektöründe aktif portallere imzasını atmıştir. Bir yandan RETURN Group lokomotifi Türkiye'de mukim RETURN Bilişim A.Ş. 2009 bilançosunda Türkiye yatırım hacmini 1.000.000 TL'nin üzerine çıkararak Türkiye Bilişim sektöründeki yerini güçlendirmiştir.
RETURN Group Türkiye yatırımı 1 milyon TLyi geçti
2009 yılı RETURN Group açısından olağanüstü başarılar ve bir dünya markası haline dönüşme heyecanıyla dolu dolu yaşanmıştır. Henüz 2008 yılında kurduğumuz ABD'nin Virjinya eyaletindeki RETURN Technology LLC, e-jett tercümelerinin ve ABD pazarına uyarlanmasının tamamlanmasının ardından, ilk yılında ABD otomotiv sektöründe aktif portallere imzasını atmıştir. Bir yandan RETURN Group lokomotifi Türkiye'de mukim RETURN Bilişim A.Ş. 2009 bilançosunda Türkiye yatırım hacmini 1.000.000 TL'nin üzerine çıkararak Türkiye Bilişim sektöründeki yerini güçlendirmiştir.

 2009 yılı RETURN Group Genel Analizi

2009 yılının tümüne baktığımızda Group şirketlerinin ilk kez kurulduğu 14 Aralık 1998 tarihinden itibaren en özel yılımızı yaşadığımızı rahatlıkla söyleyebiliriz.

Temmuz 2009 - RETURN Group ABD ürünleri X37 markasıyla piyasaya çıktı

Henüz çok yeni olduğumuz ABD pazarına e-jett ürünlerinin tercümelerinin ve ABD pazarına uygun olarak gerekli modifikasyonların tamamlanmasının ardından Haziran ayında X37 PRO, X37 Otomabil Galerisi ve X37 Otomobil Parçaları yazılımlarımızı piyasaya çıkardık, sadece ilk 6 aylık dönemde 500'den fazla otomobil ve 10.000 den fazla yeni ve ikinci el otomobil parçası ticaretinde aracılık yapmaya başladık ki bu rakamlar hala her gün artış göstermektedir.

(X37 e-jett'in ABD'deki marka adıdır.)

Bazı müşterilerimiz neden henüz ABD de bir e-ticaret paketi aktiflemediğimizimerak ederek bize sormaktadır. Bu sorunun yanıtı, burdaki danışmanlarımızın eyaletlere göre vergi kanunlarını hazırlamaya devam ediyor olmalarıdır. X37 e-ticaret yazılımı tamamlanmış ancak vergi oranları ve kuralları henüz sisteme yüklenmediği için henüz piyasaya çıkarmadık. Sizlerin de bildiği gibi RETURN Group, yasal süreçleri müşterileri adına takip etmekte ve vergi kurallarını müşterilerinin oluşturmaları yerine, sistem kuralları oluşturarak merkezi bir çatıdan prosedürleri gerçekleştirmektedir.

ABD'de her eyalet kendi iç ticaretinde bağımsızdır ve vergileri kendi eyalet kanunlarına göre belirlenir. ABD Vergi Dairesi hüviyetindeki (Internal Revenue Service - kısa adı IRS) tüm şirketlerin ve gerçek kişilerin gelirlerini vergi altına alırken, ülkemizde alışverişlerde oluşan Katma Değer Vergisi (KDV) nin ABD'deki muadili eyalet vergileridir ve her eyalette farklı kurallar barındırmaktadır.

Yine de ABD'de Türkçe Yönetim Paneliyle e-ticaret yapmak isteyen tüm müşterilerimiz için ön kayıtları almaya başladığımızı ve site yapımlarına şimdiden başlayabileceklerini müjdesini vermekten kıvanç duyuyorum.

Şahsen tanıdığım bir kaç müşterimiz, benim geçici süre ile ABD'de ikamet kararımın ardından "Peki, bize ne olacak?" diye sormuştu, hepsiyle gülerek şakalaşmış vedalaşmıştık. Görüldüğü üzere e-jett yayında ise her şey güzel, her şey yolunda demektir.

Ben dahil olmak üzere ne ortaklarımız ne de teknik çalışanlarımızın hiç biri RETURN Group sunucularını dahi görmemişlerdir. Teknik elemanlarımızın tümü gezer ofis hüviyetindedir, arabalarının torpidolarındaki USB internetleriyle haftasonu gezilerinde dahi RETURN Group sunucularında gerekiyorsa müdahaleleri anında gerçekleştirebilecek teknik bilgi ve donanımdadır.

Eylül 2009, RETURN Group Türkiye yatırımları 1.000.000 TL'yi geçti

2007 yılı sonunda RETURN Group ABD fizibilitesi için geldiğim Virjinya eyaletinde kanunların Teknoloji firmalarına yaklaşımlarını gördükten sonra, RETURN Group'un tüm operasyonlarının yönetimini bir süre ABD'den sürdürme kararı verdik ve kolları sıvadık. 17 Şubat 2008 tarihinde ABD RETURN Technology LLC yi kurduk. ABD operasyonuna odaklandığımız bu süreci yaşarken, Eylül ayında bir müjde de Türkiye'den aldık. Türkiye lokomotifimiz RETURN Bilişim Sanayi ve Ticaret A.Ş. yatırım değerinin 1 milyon TL'yi geçtiği bilgisi bizlere iletildi, bu haber bizleri çok mutlu etti. Çok eski müşterilerimiz iyi bilirler, biz 2001'de de kriz naraları ortada dolaşırken yatırımımıza hız vermiştik, geçtiğimiz bir buçuk yılda da aynı kararlılığımızı sürdürdük. İlk grup şirketimiz RTN Ltd'nin sunucu yatırımları yaparak RETURN Bilişim A.Ş. nin atası olan RTN İnternet Hizmetlerinin kurulması 2001 yılında idi.

Bu yatırım bedeli bir çok kurumsal müşterimizin yatırımlarıyla mukayese edilemeyecek bir yatırım olmasının yanında önemi neredeyse tümü ile insan kaynaklarına yapılan bir yatırım olmasındandır.

e-jett kullanıcıları gayet iyi bilmektedir ki, e-jett te her zaman birinci öncelik müşterilerin ortak talepleridir. Aynı konu başlığında sadece 3 destek talebi gelmesi, o konunun e-jett üretim toplantılarında mutlaka yer almasını sağlar. Henüz bu bilgiye sahip olmayan tüm müşterilerimizin muhakkak bu bilgiyi bilmelerini ve tüm müşterilerimizin birbirleriyle bu bilgiyi paylaşmalarını öneririm.

e-jett, sizlerin tercih ve talepleri doğrultusunda geliştirilen bir üründür.

Biz hepinizin web sitelerinin daha iyi olması ve sizlere daha bol gelir üretebilmeyi hedefliyoruz, bize her türlü talebinizi, varsa şikayetlerinizi gönül rahatlığıyla iletebilirsiniz.

2010'da sizi neler bekliyor?

2010 hem Türkiye, hem ABD atılımlarımızın katlanarak artacağı bir yıl olacaktır. Geçtiğimiz aylarda Türkiye ve ABD'deki radikal değişim kararlarımızın arkasında yatan esas, bizim ve müşterilerimizin kümülatif yararına hizmet etmeyen veya geçerliliğini yitirmiş fonksiyonların sonlandırılması ve yeni düzenimize başlangıçtır, geçiştir. Bu süreçteki desteği ve anlayışından ötürü tüm müşterilerimize ayrıca teşekkür ederim.

e-jett V7 ve X37 V7 tüm özellikleri 15 Mayıs'a kadar kullanımınıza açılacaktır.

Şu anda sizler için hazırladığımız ilk robot destekli yazılımımız V7 yi çıkardık, bir çok fonksiyonunu kullanımınıza açmakla beraber son kalan arabilirimleri de 15 Mayıs a kadar kullanımınıza açacağız.

V7 robotları e-jett operasyonunun arkaplanında yedekler, kurlar, silinecek temp dosyaları, varsa sitelerinizdeki HTML hataları tümüyle ilgileniyor, bir web sitesini 0'dan yayına alacak kadar hazırlamanızı 7 dakiakaya indiriyor ve üstelik bunu yaparken "3-5 tasarımdan birini seç" mantığındaki şablon sitelerinden özgün olarak sizin size özel şablonu oluşturabilmenizi sağlıyor. Dikkatli müşterilerimiz farketmişlerdir ki 15 Nisandan beri devreye alınan e-jett robotlerı sayesinde bir e-jett sayfasının açılma hızı ortalama 1 sn. nin altındadır.

V7 eski tüm e-jett sürümlerimizden farklı olarak robotları barındırmasının yanısıra, 2 yeni e-jett server ını da yakında destekleyecektir. ücretli e-jett Video ve ücretsiz e-jett e-bülten sunucularımız önümüzdeki 3 ay içersinde hizmetinize sunulacaktır.

RETURN Group - ABD, Türk işadamlarına her konuda desteğe hazır

RETURN Group'un tüm müşterilerinin müşteri numaraları tekildir. RETURN Group ödeme merkezi sayesinde ABD kaynaklı fatura ihtiyacı olan müşterilerimiz için dilerlerse ödemelerini RETURN Group-ABD'ye yapabilme imkanını sunmaya başladık. Aynı şekilde e-jett ile 2 yılını doldurmuş tüm müşterilerimiz için talep ettikleri taktirde ABD den referans mektubu vermekteyiz. Yine ürünlerini ABD'de pazarlamak isteyen müşterilerimiz Dış Ticaret sorumlumuz Taha Bey ile temasa geçerek, işbirliğine başlayabilirler.

RETURN Group - Türkiye, pazaryeri ArzTalep.Com açılıyor

Tüm e-jett müşterilerimize açık olacak pazar yerimiz ArzTalep.Com V7 teknolojisi ve RETURN Group avantajlarıyla sizleri yeni müşterilerle, yeni pazarlarla buluşturacak.

Sözlerime son verirken, bizleri bir dünya markası olmaya emin adımlarla taşıyan tüm müşterilerimize bir defa daha teşekkür etmek isterim. Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için bizlere her türlü geribildiriminizi gerçekleştirin. İnternet sitenizle ilgili her türlü sorununuz ve şikayetiniz bizim de sorunumuzdur, size doğru ve kaliteli hizmet bizim önceliğimizdir.

Göker GÜLER
Yönetim Kurulu Başkanı

8.5.2010

HakkımızdaRETURN Group®, web sitenizi rakiplerinizin önüne çıkarmak için kesintisiz AR-GE faaliyetlerine devam eden, ürettiği internet yazılımları ile müşterilerine katma değer sağlayan bir şirketler topluluğudur. En bilindik ürünü e-jett Türkiye, ABD ve Fransa'da satılmakta, e-jett Türkiye'nin ender bilişim ihracatları arasındaki yerini güçlendirmektedir.
Başarılarımız Ürettiği eşsiz teknolojiler sayesinde müşterilerine her zaman rakiplerinden 1 adım önde olmalarını temin eden RETURN Group® 1996-2008 yılları arasında "Türkiye'de ilk" sloganıyla duyurduğu teknolojilerini 2008 yılından itibaren "dünyada ilk ve tek" olarak geliştirmiştir. RETURN Group® yazılımları Türkiye dışında ABD ve Fransa'da yaygın olarak ihraç edilmekte, e-jett ürünleri ise bu ülkeler dışında İngiltere, Çin ve Kanada'ya ihraç edilmektedir.

RETURN Group® 2003-2008 yılları arasında Tübitak Tenoparkında yer almıştır. e-jett ise TTGV tarafından desteklenmiş, TİDEB tarafından teşviğe layık görülmüş bir projedir. Şu anda patenti RETURN Group®'a ait 7 özel teknoloji dünyada sadece RETURN Group® müşterileri tarafından kullanılmaktadır.
MakalelerimizRETURN Group® yöneticilerinin sektördeki 10 yılı aşkın bilgi ve tecrübelerini sizlerle paylaştığı "Makaleler" alanı, web sitenizden daha fazla verim ve kazanç üretebilmeniz için öneriler barındırmaktadır.
ReferanslarımızŞu anda bağlı olduğunuz e-jett-1 ana makinasındaki referanslarımıza veya tüm RETURN Group® referanslarına bu menü vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Eğer herhangi bir hazır web sitesi veya e-ticaret yazılımızı lisanslı kullanıyorsanız ve RETURN Group® sayfasında linkiniz yer almıyor ise, destek ekibimize konuyu ileterek, sitenizin referanslar sayfamıza eklenmesini hızlandırabilirsiniz.
e-jett Referanslarımız (1000+), Tüm RETURN Group® Referanslarımız (TR-ABD) (FR Eksik) (2000+)
Bize ulaşınRETURN Group® müşteri hizmetleriyle temasa geçerek, online olarak teklif alabilir, e-jett kullanımı veya web sitenizle ilgili bilgi almak istediğiniz her konuda bize ulaşabilirsiniz.
www.return.com.trRETURN Group® hakkında daha ayrıntılı Türkçe bilgiyi, RETURN Group® Türkiye - RETURN Bilişim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kurumsal web sitesi www.return.com.tr adresinden temin edebilirsiniz.
 • Mobil uyumluluğa geçiş hakkında pratik bilgiler
 • RSS Haberler sayfa tipinde tesbit edilen mobil uyumluluk problemleri giderildi
 • RETURN Group Mail Sunucuları Kullanım Politikasında Değişiklik Bilgisi
 • e-jett e-ticaret ve Plus paketin Üye Sözleşmeleri ve Yasal Evraklar modülü güncellendi
 • DYNA bannerlar ile ziyaretçilerinizin dikkatini çekin! Dyna Banner yerleşim düzeni sisteme eklendi.
 • e-bülten gönderimi için STMP ayarlarınızı güncellediniz mi?
 • Ücretsiz mobil upgrade promosyonumuz sona ermiştir.
 • "Paylaş" ve "Yazdır" özellikleri "Sayfa Başlığı" alanına taşındı.
 • e-jett 8.1 servis paketi sisteme yüklenmiştir.
 • Mobil uyumluluk testleri 6 farklı mobil cihaz simülasyonu olarak sisteme eklendi.
 • e-jett'te yeni bir hazır sayfa tipi: Anketlerim (e-jett dyna yenilikleri-10)
 • e-jett ile mobil uyumluluğa pratik geçiş klavuzu posta adreslerinize gönderilmiştir.
 • CSS3 stiller / internet sitenizin arkaplan özellikleri - 2 (e-jett dyna yenilikleri-9)
 • internet sitenizin arkaplan özellikleri - 1 (e-jett dyna yenilikleri-8)
 • Bar Objelerim stilleriniz tümüyle yenilendi (e-jett dyna yenilikleri-7)
 • Sosyal Ağlarınıza site tasarımınız üzerinde linkler verin (e-jett dyna yenilikleri-6)
 • e-bülten ve e-ticaret menüleri birleştirildi. (e-jett dyna yenilikleri-5)
 • e-jett email kapasiteleriniz 2X arttırıldı! (e-jett dyna yenilikleri-4)
 • e-jett hazır web sitesi kontrol paneli menü yapısı (e-jett dyna yenilikleri-3)
 • Kullanımınıza sunulan yeni web tasarım buttonları (menüleri) (e-jett dyna yenilikleri-2)