• %100 Mobile Uyumluluk!

  %100 Mobile Uyumluluk!

  e-jett 8 ile web siteniz tüm cihazlara uyumlu... Hemen e-jett v8'e terfi edin! 1 ay denemesi bedava!

 • Arama motorlarında başarı bir şans mıdır?

  Arama motorlarında başarı bir şans mıdır?

  google'da reklam vermeden 1.,2.,3. sırada bulunan müşterilerimizin rakiplerinden özür dileriz! :)

 • e-jett-8 Kişisel web sitesi 79 USD\x27den başlayan fiyatlarla!

  e-jett-8 Kişisel web sitesi 79 USD'den başlayan fiyatlarla!

  Üstelik sınırsız web alanı ve 1 GB'lık size özel e-posta adresiniz ile...

 • e-jett DYNA ile hedefinizi 12\x27den vurmaya hazır olun!

  e-jett DYNA ile hedefinizi 12'den vurmaya hazır olun!

  e-jett dyna 8 ile farkedileceksiniz...

share on facebook  tweet  share on google  print  

CSS3 stiller / internet sitenizin arkaplan özellikleri - 2 (e-jett dyna yenilikleri-9)

e-jett » Yardım ve Destek Merkezi » Gelişim raporları » CSS3 stiller / internet sitenizin arkaplan özellikleri - 2 (e-jett dyna yenilikleri-9)
Doğru arkaplan kullanımı, bir web sitesininin içerik alanını ön plana çıkararak o bölüme dikkatin artmasını sağlar. Bu gelişim raporumuzda e-jett-8'in zengin arkaplan seçenekleri ve kullanımı yer almaktadır.
CSS3 stiller / internet sitenizin arkaplan özellikleri - 2 (e-jett dyna yenilikleri-9)
Doğru arkaplan kullanımı, bir web sitesininin içerik alanını ön plana çıkararak o bölüme dikkatin artmasını sağlar. Bu gelişim raporumuzda e-jett-8'in zengin arkaplan seçenekleri ve kullanımı yer almaktadır.

e-jett dyna; size arkaplanlar konusunda çok zengin seçenekler sunmaktadır. "Web Sitem-8 / Tasarım / Arkaplan" menüsüne geldiğinizde, arkaplan türü seçenekleri karşınıza gelecektir:

1. Arkaplan olmasın
2. Arkaplan resmi
3. Renk
4. Dikey renk geçişi
5. Yatay renk geçişi
6. Çapraz renk geçişi
7. Dairesel renk geçişi

Yukarıda yer alan arkaplanlardan sadece "Arkaplan Resmi", ziyaretçilerinizin bilgisayarlarına download edildiğinde görünür. Renk veya renk geçişi özellikleri ile CSS stilleri olarak sitenize text tabanlı olarak eklenir.

1. Arkaplan olmasın:

Sitenizde arkaplan kullanılmaz, sitenizde içeriklerinizi oluşturan bölümler dışındaki alanlar boş (beyaz) olarak görünür.

2. Arkaplan Resmi:

Seçtiğiniz dosya web sitenizin boş alanları için arkaplan dosyası olarak kullanılır. Site açılış hızına etkisi tercih ettiğiniz arkaplan dosyasının boyutu ile orantılıdır.

3. Renk:

Seçtiğiniz renk sitenizin boş alan arkaplanını oluşturur. Site açılış hızına etkisi yoktur.

 

Renk geçiş özellikleri nasıl çalışıyor?

Renk geçiş özelliklerini seçtiğinizde hemen yan sütünda "renk-1" ve "renk-2" kutucukları açılacaktır.

4. Dikey Renk geçişi:

Sayfanızın en üst noktası renk-1'den başlayacak ve en alt noktası renk-2 ile tamamlanacak şekilde dikey olarak renk geçişi (gradient) gerçekleşir. Site açılış hızına etkisi yoktur.

5. Yatay Renk geçişi:

Sayfanızın en sol noktası renk-1'den başlayacak ve en sağ noktası renk-2 ile tamamlanacak şekilde yatay olarak renk geçişi (gradient) gerçekleşir. Site açılış hızına etkisi yoktur.

6. Çapraz Renk geçişi:

Sayfanızın en sol-üst noktası renk-1'den başlayacak ve en sağ-alt noktası renk-2 ile tamamlanacak şekilde çapraz olarak renk geçişi (gradient) gerçekleşir. Site açılış hızına etkisi yoktur.

7. Dairesel Renk geçişi:

Sayfanızın yatay ve dikey hizaları için orta noktası renk-1'den başlayacak ve köşeler (üst-sol, üst-sağ, alt-sol, alt-sağ) renk-2 ile tamamlanacak şekilde dairesel olarak renk geçişi (gradient) gerçekleşir. Site açılış hızına etkisi yoktur.ARKAPLAN SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

Doğru bir arkaplan seçimi neticesinde; sitenizin içerik alanını önplana çıkartılmalı ve arkaplan boyutu ziyaretçilerilerin sayfalar arası geçiş hızını etkilemeyecek sınırda olmalıdır.

1. Eğer hazırladığınız/seçtiğiniz arkaplan içerik alanınızı gölgede bırakıyor ise bu durumda ziyaretçilerinizin dikkati içeriğinize yoğunlaşamayacaktır.

2. Sitenize eklediğiniz hemen her şey ziyaretçiler tarafından bilgisayarına, cep telefonuna, tabletine indirilecektir. Sayfanızda yer alan her şey ziyaretçiler tarafından download edileceği için, tüm objelerin toplam boyutu sayfanızın direkt açılış hızını sunmaktadır.

Eğer renk geçişi şeklindeki bir arkaplan dosyası kullanıyorsanız, onu kullanmak yerine renk geçişi özelliğini tercih etmeniz sitenizin açılış hızına cüzzi bir katkı sağlayacaktır.

Örneğin çok sayıda haber, ürün gibi içerik barındıran bir web sitesine sahipseniz, boyut olarak hacimsel bir arkaplan yerine, boyutu çok iyi optimize edilmiş bir arkaplan kullanmak ziyaretçilerinizi sayfa geçişlerinde rahatlatacaktır.
 

 

16.4.2015