• %100 Mobile Uyumluluk!

  %100 Mobile Uyumluluk!

  e-jett 8 ile web siteniz tüm cihazlara uyumlu... Hemen e-jett v8'e terfi edin! 1 ay denemesi bedava!

 • Arama motorlarında başarı bir şans mıdır?

  Arama motorlarında başarı bir şans mıdır?

  google'da reklam vermeden 1.,2.,3. sırada bulunan müşterilerimizin rakiplerinden özür dileriz! :)

 • e-jett-8 Kişisel web sitesi 79 USD\x27den başlayan fiyatlarla!

  e-jett-8 Kişisel web sitesi 79 USD'den başlayan fiyatlarla!

  Üstelik sınırsız web alanı ve 1 GB'lık size özel e-posta adresiniz ile...

 • e-jett DYNA ile hedefinizi 12\x27den vurmaya hazır olun!

  e-jett DYNA ile hedefinizi 12'den vurmaya hazır olun!

  e-jett dyna 8 ile farkedileceksiniz...

share on facebook  tweet  share on google  print  

Microsoft Outlook® 2007 istemcisi ile e-posta gönderememe problemi ve çözümüAşağıdaki yardım adımlarını sadece Microfot Outlook® 2007 istemcisi kullanarak gelen e-postalarını bilgisayarına indirebilen ancak dışarıya e-posta gönderemeyen müşterilerimiz uygulamalıdır.
e-posta alma/gönderme problemleri ve çözümleri
 • Outlook Express programı kullanılarak e-mail gönderememe problemleri ve çözümü
 • Microsoft Outlook® 2003 programından e-posta gönderememe problemi ve çözümü
 • Microsoft Outlook® 2007 istemcisi ile e-posta gönderememe problemi ve çözümü
 • Windows Mail® programı kullanılarak e-posta gönderememe problemleri ve çözümü

  Microsoft Outlook® 2007 (MS Office 2007 Professional®) programınızdan size gönderilen e-postaları bilgisayarınıza alabiliyor ancak siz e-posta gönderemiyorsanız, aşağıdaki adımları takip ediniz. Bu durumun 2 nedeni vardır.
  1. Giden Posta Sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor (My server requires authentication) ayarınızı gerçekleştirmemiş olabilirsiniz.
  2. Türkiye'de yaşıyorsanız, Türkiye'de kullanımı yasaklanmış olan 25 numaralı SMTP portu ayarınızı "587" olarak güncellememiş olabilirsiniz.
  Microsoft Outlook® programınıza kurulu e-posta hesap ayarlarınızı değiştirmelisiniz. Bunun için Microsoft Outlook® programınızı başlatınız ve Giden Kutusunda (Outbox) (varsa) e-mailleri boşaltınız ve aşağıdaki adımları takip ediniz.  Adım-1: e-posta hesap yönetimini başlatın
  Microsoft Outlook® 2007 (MS Office 2007 Professional®) istemcinizin üst menüsünde yer alan Araçlar (İngilizce Outlook kullananlar için Tools) menüsünü seçip Hesap Ayarları (Account Setting) seçeneğini tıklayınız.

  Adım-2: "Değiştir..." butonu ile e-posta adresinizin ayarlarına ulaşın
  Karşınıza gelen Hesap Ayarları (Account Setting) penceresinde dışarıya e-mail gönderemediğiniz e-posta adresinizi seçerek "Değiştir..." (Change...) butonuna basınız.

  Adım-3: E-posta profilinizden Diğer Ayarlar bölümüne geçiş yapın
  Kullanıcı adınız (User Name) e-mail adresinizdir. Bu bölümdeki bilgileri kontrol ettikten sonra Diğer Ayarlar (MORE SETTINGS) butonuna basınız.

  Adım-4: Giden postalar için kimlik doğrulama özelliğini aktifleştirin
  Karşınıza E-posta Ayarları (Internet E-mail Settings) penceresi gelecektir. Üstteki Giden Sunucu (Outgoing Server) sekmesini tıklayıp karşınıza gelen ekranda "Sunucum kimlik doğrulaması gerektiyor" (My outgoing server (SMTP) requires authentication) özelliğini aşağıdaki örnek resimdeki gibi seçiniz.

  Adım-5: Türkiye'de yaşayan kullanıcılar için PORT değiştirilmesi
  Eğer Türkiye dışında yaşıyorsanız, bu adımla ilgili işlem yapmadan Tamam (OK) butonuna basarak, bir sonraki adıma geçiniz.

  Eğer Türkiye'de yaşıyor iseniz, üstteki Gelişmiş (Advanced) sekmesini tıklayarak Giden Posta Sunucusu (SMTP) port numarası bölümünde yazan 25 değerini silerek 587 olarak değiştiriniz ve ardından Tamam (OK) butonuna basınız.

  Adım-6: İleri butonuna basarak son adıma geçin
  Geri döndüğünüz E-posta Hesapları (E-mail Accounts) penceresinde ileri (Next) butonuna basınız.

  Adım-7: Açık olan tüm ayar pencerelerini Tamam (OK) veya Kapat (Close) butonunu tıklayarak kapatın.
  İşleminiz tamamlanmıştır, şidmi yapmanız gereken açık olan ayar pencerelerinizi (varsa) Tamam (OK) veya Kapat (Close) butonlarına basarak kapatınız.

  Önemli Notlar:
 • Outlook 2007 istemcinizde Gönder ve al işlemini ilk kez denemeden önce Giden Kutusu (Outbox) klasörünüzde gönderilmek üzere bekleyen e-posta olmadığına emin olunuz, eğer varsa o e-mailleri sildikten sonra gönder ve al işlemini deneyiniz.
 • Bu işlemlerden sonra Gönder ve Al işleminizi yeniden deneyiniz, eğer hala gönderim sorunu yaşıyor iseniz destek merkezimizle temasa geçiniz.