• %100 Mobile Uyumluluk!

  %100 Mobile Uyumluluk!

  e-jett 8 ile web siteniz tüm cihazlara uyumlu... Hemen e-jett v8'e terfi edin! 1 ay denemesi bedava!

 • Arama motorlarında başarı bir şans mıdır?

  Arama motorlarında başarı bir şans mıdır?

  google'da reklam vermeden 1.,2.,3. sırada bulunan müşterilerimizin rakiplerinden özür dileriz! :)

 • e-jett-8 Kişisel web sitesi 79 USD\x27den başlayan fiyatlarla!

  e-jett-8 Kişisel web sitesi 79 USD'den başlayan fiyatlarla!

  Üstelik sınırsız web alanı ve 1 GB'lık size özel e-posta adresiniz ile...

 • e-jett DYNA ile hedefinizi 12\x27den vurmaya hazır olun!

  e-jett DYNA ile hedefinizi 12'den vurmaya hazır olun!

  e-jett dyna 8 ile farkedileceksiniz...

share on facebook  tweet  share on google  print  

CSS3 stiller / internet sitenizin arkaplan özellikleri - 2 (e-jett dyna yenilikleri-9)

e-jett » RETURN Group® » Makalelerimiz » CSS3 stiller / internet sitenizin arkaplan özellikleri - 2 (e-jett dyna yenilikleri-9)
Doğru arkaplan kullanımı, bir web sitesininin içerik alanını ön plana çıkararak o bölüme dikkatin artmasını sağlar. Bu gelişim raporumuzda e-jett-8'in zengin arkaplan seçenekleri ve kullanımı yer almaktadır.
CSS3 stiller / internet sitenizin arkaplan özellikleri - 2 (e-jett dyna yenilikleri-9)
Doğru arkaplan kullanımı, bir web sitesininin içerik alanını ön plana çıkararak o bölüme dikkatin artmasını sağlar. Bu gelişim raporumuzda e-jett-8'in zengin arkaplan seçenekleri ve kullanımı yer almaktadır.

e-jett dyna; size arkaplanlar konusunda çok zengin seçenekler sunmaktadır. "Web Sitem-8 / Tasarım / Arkaplan" menüsüne geldiğinizde, arkaplan türü seçenekleri karşınıza gelecektir:

1. Arkaplan olmasın
2. Arkaplan resmi
3. Renk
4. Dikey renk geçişi
5. Yatay renk geçişi
6. Çapraz renk geçişi
7. Dairesel renk geçişi

Yukarıda yer alan arkaplanlardan sadece "Arkaplan Resmi", ziyaretçilerinizin bilgisayarlarına download edildiğinde görünür. Renk veya renk geçişi özellikleri ile CSS stilleri olarak sitenize text tabanlı olarak eklenir.

1. Arkaplan olmasın:

Sitenizde arkaplan kullanılmaz, sitenizde içeriklerinizi oluşturan bölümler dışındaki alanlar boş (beyaz) olarak görünür.

2. Arkaplan Resmi:

Seçtiğiniz dosya web sitenizin boş alanları için arkaplan dosyası olarak kullanılır. Site açılış hızına etkisi tercih ettiğiniz arkaplan dosyasının boyutu ile orantılıdır.

3. Renk:

Seçtiğiniz renk sitenizin boş alan arkaplanını oluşturur. Site açılış hızına etkisi yoktur.

 

Renk geçiş özellikleri nasıl çalışıyor?

Renk geçiş özelliklerini seçtiğinizde hemen yan sütünda "renk-1" ve "renk-2" kutucukları açılacaktır.

4. Dikey Renk geçişi:

Sayfanızın en üst noktası renk-1'den başlayacak ve en alt noktası renk-2 ile tamamlanacak şekilde dikey olarak renk geçişi (gradient) gerçekleşir. Site açılış hızına etkisi yoktur.

5. Yatay Renk geçişi:

Sayfanızın en sol noktası renk-1'den başlayacak ve en sağ noktası renk-2 ile tamamlanacak şekilde yatay olarak renk geçişi (gradient) gerçekleşir. Site açılış hızına etkisi yoktur.

6. Çapraz Renk geçişi:

Sayfanızın en sol-üst noktası renk-1'den başlayacak ve en sağ-alt noktası renk-2 ile tamamlanacak şekilde çapraz olarak renk geçişi (gradient) gerçekleşir. Site açılış hızına etkisi yoktur.

7. Dairesel Renk geçişi:

Sayfanızın yatay ve dikey hizaları için orta noktası renk-1'den başlayacak ve köşeler (üst-sol, üst-sağ, alt-sol, alt-sağ) renk-2 ile tamamlanacak şekilde dairesel olarak renk geçişi (gradient) gerçekleşir. Site açılış hızına etkisi yoktur.ARKAPLAN SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

Doğru bir arkaplan seçimi neticesinde; sitenizin içerik alanını önplana çıkartılmalı ve arkaplan boyutu ziyaretçilerilerin sayfalar arası geçiş hızını etkilemeyecek sınırda olmalıdır.

1. Eğer hazırladığınız/seçtiğiniz arkaplan içerik alanınızı gölgede bırakıyor ise bu durumda ziyaretçilerinizin dikkati içeriğinize yoğunlaşamayacaktır.

2. Sitenize eklediğiniz hemen her şey ziyaretçiler tarafından bilgisayarına, cep telefonuna, tabletine indirilecektir. Sayfanızda yer alan her şey ziyaretçiler tarafından download edileceği için, tüm objelerin toplam boyutu sayfanızın direkt açılış hızını sunmaktadır.

Eğer renk geçişi şeklindeki bir arkaplan dosyası kullanıyorsanız, onu kullanmak yerine renk geçişi özelliğini tercih etmeniz sitenizin açılış hızına cüzzi bir katkı sağlayacaktır.

Örneğin çok sayıda haber, ürün gibi içerik barındıran bir web sitesine sahipseniz, boyut olarak hacimsel bir arkaplan yerine, boyutu çok iyi optimize edilmiş bir arkaplan kullanmak ziyaretçilerinizi sayfa geçişlerinde rahatlatacaktır.
 

 

16.04.2015

HakkımızdaRETURN Group®, web sitenizi rakiplerinizin önüne çıkarmak için kesintisiz AR-GE faaliyetlerine devam eden, ürettiği internet yazılımları ile müşterilerine katma değer sağlayan bir şirketler topluluğudur. En bilindik ürünü e-jett Türkiye, ABD ve Fransa'da satılmakta, e-jett Türkiye'nin ender bilişim ihracatları arasındaki yerini güçlendirmektedir.
Başarılarımız Ürettiği eşsiz teknolojiler sayesinde müşterilerine her zaman rakiplerinden 1 adım önde olmalarını temin eden RETURN Group® 1996-2008 yılları arasında "Türkiye'de ilk" sloganıyla duyurduğu teknolojilerini 2008 yılından itibaren "dünyada ilk ve tek" olarak geliştirmiştir. RETURN Group® yazılımları Türkiye dışında ABD ve Fransa'da yaygın olarak ihraç edilmekte, e-jett ürünleri ise bu ülkeler dışında İngiltere, Çin ve Kanada'ya ihraç edilmektedir.

RETURN Group® 2003-2008 yılları arasında Tübitak Tenoparkında yer almıştır. e-jett ise TTGV tarafından desteklenmiş, TİDEB tarafından teşviğe layık görülmüş bir projedir. Şu anda patenti RETURN Group®'a ait 7 özel teknoloji dünyada sadece RETURN Group® müşterileri tarafından kullanılmaktadır.
MakalelerimizRETURN Group® yöneticilerinin sektördeki 10 yılı aşkın bilgi ve tecrübelerini sizlerle paylaştığı "Makaleler" alanı, web sitenizden daha fazla verim ve kazanç üretebilmeniz için öneriler barındırmaktadır.
ReferanslarımızŞu anda bağlı olduğunuz e-jett-1 ana makinasındaki referanslarımıza veya tüm RETURN Group® referanslarına bu menü vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Eğer herhangi bir hazır web sitesi veya e-ticaret yazılımızı lisanslı kullanıyorsanız ve RETURN Group® sayfasında linkiniz yer almıyor ise, destek ekibimize konuyu ileterek, sitenizin referanslar sayfamıza eklenmesini hızlandırabilirsiniz.
e-jett Referanslarımız (1000+), Tüm RETURN Group® Referanslarımız (TR-ABD) (FR Eksik) (2000+)
Bize ulaşınRETURN Group® müşteri hizmetleriyle temasa geçerek, online olarak teklif alabilir, e-jett kullanımı veya web sitenizle ilgili bilgi almak istediğiniz her konuda bize ulaşabilirsiniz.
www.return.com.trRETURN Group® hakkında daha ayrıntılı Türkçe bilgiyi, RETURN Group® Türkiye - RETURN Bilişim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kurumsal web sitesi www.return.com.tr adresinden temin edebilirsiniz.
 • Mobil uyumluluğa geçiş hakkında pratik bilgiler
 • RSS Haberler sayfa tipinde tesbit edilen mobil uyumluluk problemleri giderildi
 • RETURN Group Mail Sunucuları Kullanım Politikasında Değişiklik Bilgisi
 • e-jett e-ticaret ve Plus paketin Üye Sözleşmeleri ve Yasal Evraklar modülü güncellendi
 • DYNA bannerlar ile ziyaretçilerinizin dikkatini çekin! Dyna Banner yerleşim düzeni sisteme eklendi.
 • e-bülten gönderimi için STMP ayarlarınızı güncellediniz mi?
 • Ücretsiz mobil upgrade promosyonumuz sona ermiştir.
 • "Paylaş" ve "Yazdır" özellikleri "Sayfa Başlığı" alanına taşındı.
 • e-jett 8.1 servis paketi sisteme yüklenmiştir.
 • Mobil uyumluluk testleri 6 farklı mobil cihaz simülasyonu olarak sisteme eklendi.
 • e-jett'te yeni bir hazır sayfa tipi: Anketlerim (e-jett dyna yenilikleri-10)
 • e-jett ile mobil uyumluluğa pratik geçiş klavuzu posta adreslerinize gönderilmiştir.
 • CSS3 stiller / internet sitenizin arkaplan özellikleri - 2 (e-jett dyna yenilikleri-9)
 • internet sitenizin arkaplan özellikleri - 1 (e-jett dyna yenilikleri-8)
 • Bar Objelerim stilleriniz tümüyle yenilendi (e-jett dyna yenilikleri-7)
 • Sosyal Ağlarınıza site tasarımınız üzerinde linkler verin (e-jett dyna yenilikleri-6)
 • e-bülten ve e-ticaret menüleri birleştirildi. (e-jett dyna yenilikleri-5)
 • e-jett email kapasiteleriniz 2X arttırıldı! (e-jett dyna yenilikleri-4)
 • e-jett hazır web sitesi kontrol paneli menü yapısı (e-jett dyna yenilikleri-3)
 • Kullanımınıza sunulan yeni web tasarım buttonları (menüleri) (e-jett dyna yenilikleri-2)