• %100 Mobile Uyumluluk!

  %100 Mobile Uyumluluk!

  e-jett 8 ile web siteniz tüm cihazlara uyumlu... Hemen e-jett v8'e terfi edin! 1 ay denemesi bedava!

 • Arama motorlarında başarı bir şans mıdır?

  Arama motorlarında başarı bir şans mıdır?

  google'da reklam vermeden 1.,2.,3. sırada bulunan müşterilerimizin rakiplerinden özür dileriz! :)

 • e-jett-8 Kişisel web sitesi 79 USD\x27den başlayan fiyatlarla!

  e-jett-8 Kişisel web sitesi 79 USD'den başlayan fiyatlarla!

  Üstelik sınırsız web alanı ve 1 GB'lık size özel e-posta adresiniz ile...

 • e-jett DYNA ile hedefinizi 12\x27den vurmaya hazır olun!

  e-jett DYNA ile hedefinizi 12'den vurmaya hazır olun!

  e-jett dyna 8 ile farkedileceksiniz...

share on facebook  tweet  share on google  print  

RETURN Group Mail Sunucuları Kullanım Politikasında Değişiklik Bilgisi

e-jett » RETURN Group® » Makalelerimiz » RETURN Group Mail Sunucuları Kullanım Politikasında Değişiklik Bilgisi
e-jett mail hesap yönetim paneli ile webmail arasındaki bir uyumsuzluk tesbit edilmiş ve hem e-jett üzerinde hem webmail ayarlarında güncelleme yapılarak, 15 Nisan 2015'de başlayacağını duyurduğumuz yeni e-posta sunucusu kullanım politikası standartlarımız güncellenmiştir.
RETURN Group Mail Sunucuları Kullanım Politikasında Değişiklik Bilgisi
e-jett mail hesap yönetim paneli ile webmail arasındaki bir uyumsuzluk tesbit edilmiş ve hem e-jett üzerinde hem webmail ayarlarında güncelleme yapılarak, 15 Nisan 2015'de başlayacağını duyurduğumuz yeni e-posta sunucusu kullanım politikası standartlarımız güncellenmiştir.

Değerli müşterimiz,

e-posta şifreleriniz son derece önemlidir. Gizli olması ve asla tahmine açık olmaması gerekmektedir. Bir çok şifre kırıcı uygulama "111111" veya "123456" şeklindeki sistematik kombinasyonları saniyeler içerisinde çözmekte ve sizin e-posta hesabınız üzerinden SPAM mailing gönderilmesine kapı açılmaktadır.

RETURN Group, yeni mail gönderimlerinde SMTP kimlik doğrulaması ile e-posta adresinizle şifrenizin birbiriyle eşleşmesi halinde e-posta gönderimini sağlar (Outlook'larınızda; "SMTP sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor (My SMTP server requires authentication)" ayarı).

Doğal olarak şifresi kırılmış bir e-posta hesabı üzerinden dünyanın her yerinden mail gönderimi başlayabilir. Özellikle posta kutularınızda "Returned Mail Response Error" şeklinde RETURN Group Mail Sunucusundan (MX:mail.x37.com) mailler almaya başladıysanız ve bu mailler artmakta ise, biliniz ki mutlaka ya bilgisayarınıza yüklü bir dosya (virüz, warez, vb.) şifrelerinizi dünyanın çeşitli noktalarına servis etmeye başlamıştır ya da şifreniz şifre kırıcı uygulamalar vasıtasıyla tesbit edilmiştir ve e-posta adresiniz kullanılarak e-mail gönderimleri yapılıyor demektir.

Gerçekten de sunucularımız üzerinden, istatistiklerden çok yüksek oranda mail gönderimine başlayan mail hesaplarınızı analiz edildiğinde, sadece Türkiye, ABD ve Fransa (RETURN Group'un örgün hizmet verdiği ülkeler) kaynaklı gönderimlerin söz konusu olmadığı, dünyanın her noktasından eşzamanlı paralel bir gönderimin başladığı gözlemlenmektedir.

Özellikle iş faaliyetlerini büyük oranda e-posta üzerinden gerçekleştiren müşterilerimiz, bir mail sunucusunun spam filtrelerine takılmasının ne derece rahatsızlık verici olduğunu ve işleri ne oranda aksattığının farkındadırlar. Bu gibi durumların yaşanmaması için; Bilgisayarlarınızdaki virüs tarayıcılarını sürekli güncel tutmanız ve bilgisayarınızı sürekli taramanız ve her zaman güçlü şifre kullanmanız e-posta hesabınız üzerinden böyle bir spam mailing yapılmasını engelleyecektir.

 

Durum Tanımı:

e-jett otomasyon sistemi 1 Nisan 2015 tarihi ile e-mail parola standartlarında her parola için en az 1 harf 1 rakam yer alacak şekilde en az 6 karakterlik parola uygulamasını devreye sokmuştur. Müşterilerimizin çok büyük bölümü bu duyuruyu takiben şifrelerini e-jett üzerinden değiştirmişlerdir. Bu standartlara uymayan güncellenmemiş şifreler ilk olarak 15 Nisan 2015'de otomatik olarak değiştirilmiştir.

15 Nisan 2015 tarihinden sonra Icewarp Webmail sistemini kullanarak ayarlar bölümünden, şifre değiştir özelliği ile bazı şifrelerin yeniden ardışık kombinasyonlar olarak değiştirildiği gözlemlenmiştir. 

Yine benzer olarak, bazı müşteri e-posta hesaplarının ele geçirilerek aynı gün içinde 10'dan fazla ülkeden bir eposta hesabı üzerinden mailing gerçekleştirildiği gözlemlenmiştir.

 

RETURN Group Mail Politikası Yenilikleri:

RETURN Group, server otomasyonları arasına eklenen yeni bir modül, düzenli olarak şifreleri takip etmeye ve 1 email adresine farklı IP adreslerinden yakın zamanlı çok sayıda bağlantı tesbit edilmesi durumunda otomatik olarak o hesabın dış mail gönderimini geçici olarak durdururmaya ve mail kullanıcısına bu konuda bilgi maili gönderimine başlamıştır.

RETURN Group'un önerdiği -güçlü kategorisinde kabul ettiği- şifreler en az 8 karakter uzunluğunda, büyük - küçük harf ve rakam ve özel karakterleri aynı anda içeren şifrelerdir. Ancak en alt seviyede kabul edilen şifreler 15 Nisan 2015'te belirlenen 6-20 karakter uzunluğunda en az 1 rakam ve en az 1 harf içeren şifrelerdir.

RETURN Group server otomasyonunun tesbit ettiği standartların alt sınırına uymayan şifreler sunuculara yüklü otomasyonlar tarafından her cumartesi gecesi otomatik olarak taranır ve en alt standart seviyesine uygun rastgele atanmış bir şifre ile değiştirilir.

 

Ne Yapmalısınız?

Şifrenizin mutlaka en alt güvenlik standartına uygun olduğuna emin olmalısınız, hatta önerilen güçlü şifre kullanımına geçmelisiniz.

Eğer bilgisayarınızı statik (sabit) IP'li tek bir merkezden (ev, ofis) kullanıyorsanız, yeni başlattığımız bir uygulama ile müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçerek ücretsiz olarak eposta hesabınız için IP filtresi tanımı gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer Outlook'larınızda e-posta gönder/al dediğinizde şifre penceresi ile karşılaşıyorsanız, e-jett ana kullanıcı şifreniz ile e-jett "Hesaplarım/eposta hesaplarım" menüsüne ulaşarak alan adınızı seçiniz ve alan adınızın altında listelenen e-posta adresinizi seçerek sağ sütüna e-posta bilgileriniz geldiğinde şifrenizi güncelleyiniz.

 

EK BİLGİ

Mail sunucularımızda 15 Nisan 2015 - 1 Kasım 2015 tarihleri arasında aşağıdaki 4 hata nedeniyle gönderilemeyen e-postalarda %9 artış yaşanmıştır.

 1. (550 5.7.1. We don't relay) Kimlik doğrulamasız gönderim isteği reddi / Hatalı port no
 2. (550 5.7.1. We don't relay account limits apply) Kullanıcı günlük gönderim limiti aşıldı (eğer günlük 500 adet üzerinde gönderim yapmadıysanız, mutlaka şifrenizi değiştiriniz ve bilgisayarınızda full sistem taraması gerçekleştiriniz)
 3. (550 5.7.1. Access not allowed) erişim izni verilmedi
 4. (550 5.7.1. Permission denied) izin verilmedi yetki hatası
 

 

20.11.2015

HakkımızdaRETURN Group®, web sitenizi rakiplerinizin önüne çıkarmak için kesintisiz AR-GE faaliyetlerine devam eden, ürettiği internet yazılımları ile müşterilerine katma değer sağlayan bir şirketler topluluğudur. En bilindik ürünü e-jett Türkiye, ABD ve Fransa'da satılmakta, e-jett Türkiye'nin ender bilişim ihracatları arasındaki yerini güçlendirmektedir.
Başarılarımız Ürettiği eşsiz teknolojiler sayesinde müşterilerine her zaman rakiplerinden 1 adım önde olmalarını temin eden RETURN Group® 1996-2008 yılları arasında "Türkiye'de ilk" sloganıyla duyurduğu teknolojilerini 2008 yılından itibaren "dünyada ilk ve tek" olarak geliştirmiştir. RETURN Group® yazılımları Türkiye dışında ABD ve Fransa'da yaygın olarak ihraç edilmekte, e-jett ürünleri ise bu ülkeler dışında İngiltere, Çin ve Kanada'ya ihraç edilmektedir.

RETURN Group® 2003-2008 yılları arasında Tübitak Tenoparkında yer almıştır. e-jett ise TTGV tarafından desteklenmiş, TİDEB tarafından teşviğe layık görülmüş bir projedir. Şu anda patenti RETURN Group®'a ait 7 özel teknoloji dünyada sadece RETURN Group® müşterileri tarafından kullanılmaktadır.
MakalelerimizRETURN Group® yöneticilerinin sektördeki 10 yılı aşkın bilgi ve tecrübelerini sizlerle paylaştığı "Makaleler" alanı, web sitenizden daha fazla verim ve kazanç üretebilmeniz için öneriler barındırmaktadır.
ReferanslarımızŞu anda bağlı olduğunuz e-jett-1 ana makinasındaki referanslarımıza veya tüm RETURN Group® referanslarına bu menü vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Eğer herhangi bir hazır web sitesi veya e-ticaret yazılımızı lisanslı kullanıyorsanız ve RETURN Group® sayfasında linkiniz yer almıyor ise, destek ekibimize konuyu ileterek, sitenizin referanslar sayfamıza eklenmesini hızlandırabilirsiniz.
e-jett Referanslarımız (1000+), Tüm RETURN Group® Referanslarımız (TR-ABD) (FR Eksik) (2000+)
Bize ulaşınRETURN Group® müşteri hizmetleriyle temasa geçerek, online olarak teklif alabilir, e-jett kullanımı veya web sitenizle ilgili bilgi almak istediğiniz her konuda bize ulaşabilirsiniz.
www.return.com.trRETURN Group® hakkında daha ayrıntılı Türkçe bilgiyi, RETURN Group® Türkiye - RETURN Bilişim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kurumsal web sitesi www.return.com.tr adresinden temin edebilirsiniz.
 • Mobil uyumluluğa geçiş hakkında pratik bilgiler
 • RSS Haberler sayfa tipinde tesbit edilen mobil uyumluluk problemleri giderildi
 • RETURN Group Mail Sunucuları Kullanım Politikasında Değişiklik Bilgisi
 • e-jett e-ticaret ve Plus paketin Üye Sözleşmeleri ve Yasal Evraklar modülü güncellendi
 • DYNA bannerlar ile ziyaretçilerinizin dikkatini çekin! Dyna Banner yerleşim düzeni sisteme eklendi.
 • e-bülten gönderimi için STMP ayarlarınızı güncellediniz mi?
 • Ücretsiz mobil upgrade promosyonumuz sona ermiştir.
 • "Paylaş" ve "Yazdır" özellikleri "Sayfa Başlığı" alanına taşındı.
 • e-jett 8.1 servis paketi sisteme yüklenmiştir.
 • Mobil uyumluluk testleri 6 farklı mobil cihaz simülasyonu olarak sisteme eklendi.
 • e-jett'te yeni bir hazır sayfa tipi: Anketlerim (e-jett dyna yenilikleri-10)
 • e-jett ile mobil uyumluluğa pratik geçiş klavuzu posta adreslerinize gönderilmiştir.
 • CSS3 stiller / internet sitenizin arkaplan özellikleri - 2 (e-jett dyna yenilikleri-9)
 • internet sitenizin arkaplan özellikleri - 1 (e-jett dyna yenilikleri-8)
 • Bar Objelerim stilleriniz tümüyle yenilendi (e-jett dyna yenilikleri-7)
 • Sosyal Ağlarınıza site tasarımınız üzerinde linkler verin (e-jett dyna yenilikleri-6)
 • e-bülten ve e-ticaret menüleri birleştirildi. (e-jett dyna yenilikleri-5)
 • e-jett email kapasiteleriniz 2X arttırıldı! (e-jett dyna yenilikleri-4)
 • e-jett hazır web sitesi kontrol paneli menü yapısı (e-jett dyna yenilikleri-3)
 • Kullanımınıza sunulan yeni web tasarım buttonları (menüleri) (e-jett dyna yenilikleri-2)