• %100 Mobile Uyumluluk!

  %100 Mobile Uyumluluk!

  e-jett 8 ile web siteniz tüm cihazlara uyumlu... Hemen e-jett v8'e terfi edin! 1 ay denemesi bedava!

 • Arama motorlarında başarı bir şans mıdır?

  Arama motorlarında başarı bir şans mıdır?

  google'da reklam vermeden 1.,2.,3. sırada bulunan müşterilerimizin rakiplerinden özür dileriz! :)

 • e-jett-8 Kişisel web sitesi 79 USD\x27den başlayan fiyatlarla!

  e-jett-8 Kişisel web sitesi 79 USD'den başlayan fiyatlarla!

  Üstelik sınırsız web alanı ve 1 GB'lık size özel e-posta adresiniz ile...

 • e-jett DYNA ile hedefinizi 12\x27den vurmaya hazır olun!

  e-jett DYNA ile hedefinizi 12'den vurmaya hazır olun!

  e-jett dyna 8 ile farkedileceksiniz...

share on facebook  tweet  share on google  print  

RSS Haberler sayfa tipinde tesbit edilen mobil uyumluluk problemleri giderildi

e-jett » RETURN Group® » Makalelerimiz » RSS Haberler sayfa tipinde tesbit edilen mobil uyumluluk problemleri giderildi
V7 RSS Haber modülünün, haber listesinin yer aldığı önizleme penceresi değiştirildi. Daha önce Flash obje kullanılan önizleme penceresi mobil uyumluluk geliştirmeleri kapsamında Flash kullanılmayan CSS3 ve HTML5 standartlarında yeni arayüzüne yükseltildi. Ayrıca sayfa üst bilgisi ile haber listesinin yeri değiştirildi.
RSS Haberler sayfa tipinde tesbit edilen mobil uyumluluk problemleri giderildi
V7 RSS Haber modülünün, haber listesinin yer aldığı önizleme penceresi değiştirildi. Daha önce Flash obje kullanılan önizleme penceresi mobil uyumluluk geliştirmeleri kapsamında Flash kullanılmayan CSS3 ve HTML5 standartlarında yeni arayüzüne yükseltildi. Ayrıca sayfa üst bilgisi ile haber listesinin yeri değiştirildi.

Bu gelişim raporu; e-jett PRO, PROMAX, PLUS ve e-ticaret paketleri için geçerlidir.

e-jett V9'u çıkarmaya hazırlandığımız bu günlerde, mobil uyumluluk geliştirmelerine devam ediyoruz. Sıradaki değişikliklerimiz Flash objelerin kaldırılması ile ilgili olacak. e-jett otomasyon sistemi tarafından web sayfalarınıza eklenen Flash objeleri birer birer kaldırmaya devam ediyoruz.

Mobil upgrade işlemlerini yürüttüğümüz müşterilerimizin internet sitelerini peryodik olarak google site yöneticisi araçlarında takip ediyor, mobil uyumlu olmayan sayfalarını tesbit ediyor ve güncellemeye devam ediyoruz. Son dönemlerde tesbit ettiğimiz bir mobil uyum hatası "V7 RSS Haberler" sayfa tipinde tesbit edilmiştir.

 

Karşılaşılan Hata Tanımları

1. HATA TÜRÜ: Flash obje kullanımı:
V7 RSS Haber önizleme penceresi (son 10 haberin 7 sn aralıklı olarak otomatik değiştiği pencere) Flash tabanlı bir script ile son 10 haberin değişmesini sağlıyordu. Ancak Flash olduğu için mobil cihazlarda görüntülenemiyor, o alan boş kutu olarak kalıyordu.

2. HATA TÜRÜ: İçerik, görünüme göre boyutlandırılmamış:
Haberlerin tümünün listelendiği sayfada, önizleme penceresinin sağ sütununda yer alan son 10 haberin metinsel başlıkları bir tablo içinde yer aldığı için düşük çözünürlüklü cep telefonlarının dikey konumunda sayfa açıldığında görüntülenemiyordu.


Sayfada Yapılan Değişiklikler

Önizleme Flash objesi kaldırıldı
Önizleme penceresi jQuery ve CSS3 stillerini kullanan yeni bir arayüz ile değiştirildi. Yeni arayüz .SWF uzantılı dosyalar yerine text tabanlı .JS (javascript) ve .CSS (stil) dosyaları kullanmaktadır. iOS (Apple cihazları) ve Android testleri gerçekleştirilmiştir.

Listeleme yöntemi değiştirildi
Daha önce bir tablo içinde gösterilen önizleme kutusu ve son 10 haberin -linkli- metinsel başlıkları tablolardan çıkarıldı, önizleme kutusunun haber başlıkları listesinin yine solunda kalacak şekilde stil ayarları ile yerleşimi sağlandı.


Bu gelişim raporu kapsamında yapılan değişiklikler otomatik olarak web sitelerinize yüklenmiştir. Bir işlem yapmanız gerekmemektedir.

 

 

Mobil uyumluluğa geçiş promosyonlarımız hakkında bilgi

Daha önce 1 Kasım'da sona ereceğini ilan ettiğimiz mobil uyumluluğa geçiş promosyonumuz olan "mobil uyumluluk hizmet paketi" için 1 USD = 2 TL sabit kuru ile, 199 USD + KDV yerine, 398 TL + KDV ödemeli promosyonumuzdan, Türkiye'deki gündem yoğunluğu nedeniyle vadesinde yararlanamayan ve başvuran tüm müşterilerimizin bu promosyondan yararlanmaları sağlanmıştır.

RETURN Group bu promosyonu 31 Aralık 2015 tarihine kadar uzatmıştır. Eğer web siteniz henüz mobil uyumlu değil ise, bu promosyonumuzdan halen yararlanabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde konu hakkında ayrıntılı bilgi verilecek ve ödeme sayfalarınıza gerekli linkler eklenecektir.

 

22.11.2015

HakkımızdaRETURN Group®, web sitenizi rakiplerinizin önüne çıkarmak için kesintisiz AR-GE faaliyetlerine devam eden, ürettiği internet yazılımları ile müşterilerine katma değer sağlayan bir şirketler topluluğudur. En bilindik ürünü e-jett Türkiye, ABD ve Fransa'da satılmakta, e-jett Türkiye'nin ender bilişim ihracatları arasındaki yerini güçlendirmektedir.
Başarılarımız Ürettiği eşsiz teknolojiler sayesinde müşterilerine her zaman rakiplerinden 1 adım önde olmalarını temin eden RETURN Group® 1996-2008 yılları arasında "Türkiye'de ilk" sloganıyla duyurduğu teknolojilerini 2008 yılından itibaren "dünyada ilk ve tek" olarak geliştirmiştir. RETURN Group® yazılımları Türkiye dışında ABD ve Fransa'da yaygın olarak ihraç edilmekte, e-jett ürünleri ise bu ülkeler dışında İngiltere, Çin ve Kanada'ya ihraç edilmektedir.

RETURN Group® 2003-2008 yılları arasında Tübitak Tenoparkında yer almıştır. e-jett ise TTGV tarafından desteklenmiş, TİDEB tarafından teşviğe layık görülmüş bir projedir. Şu anda patenti RETURN Group®'a ait 7 özel teknoloji dünyada sadece RETURN Group® müşterileri tarafından kullanılmaktadır.
MakalelerimizRETURN Group® yöneticilerinin sektördeki 10 yılı aşkın bilgi ve tecrübelerini sizlerle paylaştığı "Makaleler" alanı, web sitenizden daha fazla verim ve kazanç üretebilmeniz için öneriler barındırmaktadır.
ReferanslarımızŞu anda bağlı olduğunuz e-jett-1 ana makinasındaki referanslarımıza veya tüm RETURN Group® referanslarına bu menü vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Eğer herhangi bir hazır web sitesi veya e-ticaret yazılımızı lisanslı kullanıyorsanız ve RETURN Group® sayfasında linkiniz yer almıyor ise, destek ekibimize konuyu ileterek, sitenizin referanslar sayfamıza eklenmesini hızlandırabilirsiniz.
e-jett Referanslarımız (1000+), Tüm RETURN Group® Referanslarımız (TR-ABD) (FR Eksik) (2000+)
Bize ulaşınRETURN Group® müşteri hizmetleriyle temasa geçerek, online olarak teklif alabilir, e-jett kullanımı veya web sitenizle ilgili bilgi almak istediğiniz her konuda bize ulaşabilirsiniz.
www.return.com.trRETURN Group® hakkında daha ayrıntılı Türkçe bilgiyi, RETURN Group® Türkiye - RETURN Bilişim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kurumsal web sitesi www.return.com.tr adresinden temin edebilirsiniz.
 • Mobil uyumluluğa geçiş hakkında pratik bilgiler
 • RSS Haberler sayfa tipinde tesbit edilen mobil uyumluluk problemleri giderildi
 • RETURN Group Mail Sunucuları Kullanım Politikasında Değişiklik Bilgisi
 • e-jett e-ticaret ve Plus paketin Üye Sözleşmeleri ve Yasal Evraklar modülü güncellendi
 • DYNA bannerlar ile ziyaretçilerinizin dikkatini çekin! Dyna Banner yerleşim düzeni sisteme eklendi.
 • e-bülten gönderimi için STMP ayarlarınızı güncellediniz mi?
 • Ücretsiz mobil upgrade promosyonumuz sona ermiştir.
 • "Paylaş" ve "Yazdır" özellikleri "Sayfa Başlığı" alanına taşındı.
 • e-jett 8.1 servis paketi sisteme yüklenmiştir.
 • Mobil uyumluluk testleri 6 farklı mobil cihaz simülasyonu olarak sisteme eklendi.
 • e-jett'te yeni bir hazır sayfa tipi: Anketlerim (e-jett dyna yenilikleri-10)
 • e-jett ile mobil uyumluluğa pratik geçiş klavuzu posta adreslerinize gönderilmiştir.
 • CSS3 stiller / internet sitenizin arkaplan özellikleri - 2 (e-jett dyna yenilikleri-9)
 • internet sitenizin arkaplan özellikleri - 1 (e-jett dyna yenilikleri-8)
 • Bar Objelerim stilleriniz tümüyle yenilendi (e-jett dyna yenilikleri-7)
 • Sosyal Ağlarınıza site tasarımınız üzerinde linkler verin (e-jett dyna yenilikleri-6)
 • e-bülten ve e-ticaret menüleri birleştirildi. (e-jett dyna yenilikleri-5)
 • e-jett email kapasiteleriniz 2X arttırıldı! (e-jett dyna yenilikleri-4)
 • e-jett hazır web sitesi kontrol paneli menü yapısı (e-jett dyna yenilikleri-3)
 • Kullanımınıza sunulan yeni web tasarım buttonları (menüleri) (e-jett dyna yenilikleri-2)